IMSA MF1000BB
状况
二手 (完全功能)
位置
Torbole Casaglia 意大利
深孔镗床 IMSA MF1000BB
深孔镗床 IMSA MF1000BB
深孔镗床 IMSA MF1000BB
深孔镗床 IMSA MF1000BB
深孔镗床 IMSA MF1000BB
深孔镗床 IMSA MF1000BB
深孔镗床 IMSA MF1000BB
深孔镗床 IMSA MF1000BB
深孔镗床 IMSA MF1000BB
深孔镗床 IMSA MF1000BB
深孔镗床 IMSA MF1000BB
more Images
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
IMSA MF1000BB
机器数据
机器名称:
深孔镗床
制造商:
IMSA
型号:
MF1000BB
状况:
非常好(已使用)
功能性:
完全功能
价格和位置
位置:
Via Giuseppe Verdi / 121, 25030 Torbole Casaglia (Bs), Italia 意大利
拨打
技术细节
钻孔深度:
1,000 毫米
送料长度 X 轴:
1,650 毫米
Y轴进给长度:
Z轴移动距离:
360 毫米
主轴速度(最大):
钻孔直径:
40 毫米
X轴快进:
10 米/分钟
Y轴快速移动:
10 米/分钟
Z轴快速移动:
主轴电机功率:
桌面长度:
700 毫米
工作台宽度:
工作台承载能力:
进给长度 W轴:
500 毫米
优惠详情
广告编号:
A20334750
参考编号:
更新:
描述
Selca S4040D CNC Control
Drilling depth, transverse movement V axis: 1,000 mm
Column, longitudinal movement X axis: 1,650 mm
Drilling slide, vertical movement Y axis: 1,000 mm
Drilling slide, workpiece support movement W axis: 500 mm
Drilling slide, maximum vertical "swivel" - A axis: +20° / –20°
Rapid traverse, adjustable speed up to 10,000 mm/min
Drilling diameter in solid material min/max: 5 – 40 mm
Drilling spindle, rotational speed, adjustable: 1 – 4,200 rpm
Drilling spindle motor power: 10 kW
Fixed clamping table, dimensions: 700 x 1,400 mm
Standard clamping slots: 18 mm
Hydraulic pump motor power: 7.5 kW
Gbodpjxpwf Tjfx Abfsl
Gun drill holder; shank for drills > 6 mm: 10 x 40 mm
Gun drill holder; shank for drills < 6 mm: 25 x 70 mm
Clamping table ROTARY & "BARRASENO" axis B
Dimensions mm: 800 x 1,000
Standard clamping slots: 18 mm
Maximum axial load (rotary): 4,000 kg
Continuous rotary axis B resolution: 360,000 steps/rev
Maximum vertical resolution "BARRASENO" axis B1: +20° / –20°
Small milling head – threading, etc.
Maximum horizontal working stroke Z axis (830): 360 mm
Spindle speed, adjustable up to 2,200 rpm
Threading spindle motor power: 10 kW