90°-825-600 IR600 TS1600-105 Helix
转弯皮带输送机、螺旋皮带输送机……
Transnorm
EXW 固定价格 不含增值税
出厂年份
2006
状况
二手
位置
Würzburg
机器数据
价格和位置
- 位置:
- Gattingerstr. 11 B&C, 97076 Würzburg, Deutschland
- A18994981
- 参考编号:
- RA2401
- 更新:
- 最近更新时间为 23.04.2025
描述
Transnorm spiral helix belt curve conveyor left 90°-825-600 IR600
RA2401
Technical data:
Type designation: belt curve conveyor TS 1600-105 Helix
frame width (NB): 825 mm
belt width (GuB): 600 mm
overall height (BH): 210 mm
inner radius (IR): 600 mm
Conveying angle: 90° degrees (coiled 260 mm rising)
Incline: 260 mm / 90° = 1040 mm / 360°
Support feet: optionally available
Conveying speed (v m/s): 0.4
Drive: SEW gearmotor
Electrical data: 50Hz V380-500, kW 0.55 / S1
Belt: double layer, green, smooth, KT106 (wear see pictures)
year of construction: 2006
Optionally available:
Supports
Side guide one and both sides
frequenzy converter for steples speedcontroll
Gbjdpfswdz Hgox Abfel
Prices net plus VAT ex central warehouse Dr. Sonntag GmbH & Co KG, 97076 Würzburg, Germany
For individual, professional advice, simply contact us.
Simply contact us by phone or e-mail.
We will be happy to help you with the planning and implementation of your projects.
We look forward to hearing from you.
With kind regards
Your team at Dr. Sonntag GmbH & Co. KG
Your specialist and contact for intralogistics
Technical data:
frame width (NB): 825 mm
belt width (GuB): 600 mm
overall height (BH): 210 mm
inner radius (IR): 600 mm
Conveying speed (v m/s): 0.4
Drive: SEW gearmotor
year of construction: 2006
Optionally available:
Supports
Side guide one and both sides
Gbjdpfswdz Hgox Abfel