SCHULER SP250-1.6-1.6 sn.84/20.5917
出厂年份
1985
状况
二手
位置
Strassberg 德国
more Images
YouTube video
机器数据
机器名称:
双栏印刷机
制造商:
SCHULER
型号:
SP250-1.6-1.6 sn.84/20.5917
出厂年份:
1985
状况:
二手
价格和位置
卖方所在地:
Kreuzsteig 6, 72479 Strassberg, 德国 德国
拨打
优惠详情
广告编号:
A21537288
更新:
描述
Pressure total: 250 ton
Ram stroke: 70 / 250 mm
Slide adjustment: 160 mm
Ejector in ram: 20 ton
Ejector stroke in ram: 10 mm
Gbsdpfxeyvkuks Abfel
Shut height (stroke down, adjustment up): 520 mm
Free lateral opening F-B: 1.300 mm
Table surface area : 1.600 x 1.600 mm
Slide area: 1.600 x 1.600 mm
Number of strokes: 0 - 50 s.p.m.
Required power: 33 kW
Height over floor approx.: 5.500 mm
Weight of machine approx.: 58 ton
Roll feeder
Material width: 1250 mm
Material thickness: 0,3 - 1,6 mm