LSK-190-4-30-560 T1,P,KK,1R
带制动器和齿轮箱的同步伺服电机;齿轮电机、电动马达、角齿轮箱电机
LUST LTI DRIVES / Westfalia
LSK-190-4-30-560 T1,P,KK,1R
固定价格 不含增值税
状况
二手
位置
Hessisch Lichtenau
机器数据
价格和位置
固定价格 不含增值税
- 位置:
- 37235 Hessisch Lichtenau
- A4957869
- 参考编号:
- 更新:
- 最近更新时间为 29.10.2025
描述
Synchronous servo motor with holding brake and gear,
Geared motor, electric motor, angular gear motor
Engine:
Manufacturer: LUST LTI DRIVES
Type: LSK-190-4-30-560 T1,P,KK,1R
Order no.: 716090
Art. No.: 0970.8015
Machine type: Permanently excited synchronous servo motor
DC link voltage of the controller Uzk: 560 VDC
Nominal power: 12,13 kw
Nominal speed: 3000 rpm
Nominal torque Mn: 38,6 Nm
Standstill torque M0: 61.5 Nm
Rated current In: 26.6 A
Standstill current I0 / I0max: 41 / 164 A
Pole pairs: 3
shaft diameter: 32 mm
Wavelength 50 mm
- Shaft journal with keyway and keyway DIN 6885 / A10x8x50
Giodpef Dlzqsfx Aikjt
- Option 1R Resolver 1 pole pair
- Option KK Terminal box
- Option T1 (DIN-PTC double basic insulation)
- Power connection 8-pole junction box
- Resolver connection 12-pole junction box
Holding brake:
Manufacturer: LUST LTI DRIVES
Type: NFH10-H/BA
Order no.: 717173
Art. No.: 228-00043
Nominal voltage: 24 VDC
Rated current: 4.5 A
Nominal power: 108 W
Braking torque: 160 Nm
Angular gearboxes WESTFALIA Systemtechnik
Shaft journal output: Ø 60 mm with feather key
Shaft journal Length: approx. 120 mm
Gearbox output speed: max 450 rpm.
Gearbox input speed: max 4500 rpm.
Transmission ratio: 10:1
- Gearbox can be mounted on two flange surfaces
- Mounting hole on gear unit 180 x 180 mm / 180 x 230 mm
- Transmission with 3-fold sprocket outer diameter: 147 mm, number of teeth: 17
Overall dimensions L x W x H: 1020 x 250 x 350 mm
total weight: 175 kg
sound condition
2 pieces available, price per piece
[...]
该广告为自动翻译,可能存在翻译错误。
Engine:
Nominal power: 12,13 kw
Nominal speed: 3000 rpm
Nominal torque Mn: 38,6 Nm
Standstill torque M0: 61.5 Nm
Rated current In: 26.6 A
Pole pairs: 3
shaft diameter: 32 mm
Wavelength 50 mm
Giodpef Dlzqsfx Aikjt
- Option KK Terminal box
Holding brake:
Type: NFH10-H/BA
Nominal voltage: 24 VDC
Rated current: 4.5 A
Nominal power: 108 W
Braking torque: 160 Nm
Transmission ratio: 10:1