Kellenberger 600 U
状况
二手 (完全功能)
位置
Județul Dolj 罗马尼亚
机器数据
机器名称:
圆柱磨床
制造商:
Kellenberger
型号:
600 U
状况:
可投入使用(二手)
功能性:
完全功能
技术细节
中心高度:
125 毫米
中部宽度:
600 毫米
砂轮直径:
400 毫米
砂轮宽度:
50 毫米
砂轮孔:
127 毫米
提供
位置:
Județul Dolj, 罗马尼亚 罗马尼亚 – 距离:约 8,782 公里
可用性:
拍卖结束后立即
交付条件:
FCA
拆卸和装载费用:
现场提货:
免费
运费:
描述
No reserve price – guaranteed sale to the highest bidder!
TECHNICAL DETAILS
Centre height: 125 mm (175 mm with risers)
Centre distance: 600 mm
Grinding wheel diameter: 400 mm
Grinding wheel width: 50 mm
Grinding wheel bore: 127 mm
Swivel adjustment: 270°
Workpiece headstock speed: 20 rpm to 400 rpm
Spindle taper: 5 MT
Tailstock taper: 3 MT
Table swivel adjustment: 10°
Table feed rate: up to 6.0 m/min
MACHINE DETAILS
External grinding wheel motor: 4.0 kW
Workpiece spindle motor: 2.2 kW
Dimensions & Weight
Dimensions (L x W x H): 2,580 x 1,680 x 1,670 mm
Machine weight approx.: 2,700 kg
EQUIPMENT
New control cabinet and new wiring diagram
New motor and frequency converter for the workpiece headstock
2-axis digital readout
Coolant tank
Geometry as per Kellenberger protocol
Extensive accessories
该广告为自动翻译,可能存在翻译错误。
支付处理
购买附加费用:
18 %
付款条件:
100% 预付款