D-TLP-0200
旋转焊接工作台
DUMETA
D-TLP-0200
状况
全新
位置
Velen
机器数据
价格和位置
- 位置:
- 46342 Velen
- A4774506
- 参考编号:
- 更新:
- 最近更新时间为 16.08.2024
描述
table diameter 2500 mm
table load 20,0 t
swivelling range 0 - 135 Grad
turning speeds 0,04 - 0,4 U/min
max. torque on the faceplate 40000 Nm
table pass 200 mm
welding current 1000 Ampere
total power requirement 5,5 + 11,0 kW
weight of the machine ca. t
ELDING TABLE WITH LARGE THROUGH BORE
Self-locking gearbox, no pre- or after-run with eccentric load.
Electronic components from Siemens and Schneider.
Frequency-controlled, very accurate speed control.
Turntable with large through hole and T-slots.
High stability through a clever construction.
Gjdpfx Asfv Axmjbfobl
CE certificate.
Very good price / quality ratio.
The D-TLP series comes with remote control and foot pedal (left / right).
No original pictures. Design but identical.
table load 20,0 t
swivelling range 0 - 135 Grad
table pass 200 mm
welding current 1000 Ampere
weight of the machine ca. t
Gjdpfx Asfv Axmjbfobl
CE certificate.
供應商
注意: 免费注册或登录,以获取所有信息。
注册于: 2003
789 在线广告
发送询价
电话 & 传真
这些广告您可能也感兴趣。
小广告
Gorzów Wielkopolski
8,929 km
抽吸系统、过滤系统、粉尘过滤器
HolzingRLA 160 VIBER Power 5200 m3h
小广告
Soest
9,419 km
转盘焊接台
Heinrichsglück - MechaconHorizontaldrehtisch HDT10.000-P1.500
Hergensweiler
焊接回转工作台, 高度可调
ProtecKT 3000 HV
ProtecKT 3000 HV
Kežmarok
带钻头的双斜切锯
RapidDGS
RapidDGS
Pleystein
回转起重机
Drehkränemit Vakum Sauger
Drehkränemit Vakum Sauger
Wijchen
CNC卧式加工中心 Biesse Skill 12.24 G FT 2014
BiesseSkill 12.24 G FT
BiesseSkill 12.24 G FT
Malsch
垂直推进器
BALZATEUV 32 / 300 N
BALZATEUV 32 / 300 N
Tatabánya
起重机臂
BRÜCK Bandhaspel Bandanlage WinderAH 12/1600 12000 kg x 1600mm (1463)