DECKEL MAHO DMP60SDECKEL MAHO
DMP60S
DECKEL MAHO DMP60S
DECKEL MAHO
DMP60S
出厂年份
2004
状况
二手
位置
德国
机器数据
价格和位置
- 位置:
- , 德国
拨打
技术细节
- X轴行程:
- 700 毫米
- Y轴行程:
- 460 毫米
- Z轴移动距离:
- 560 毫米
- 轴数:
- 5
优惠详情
- 广告编号:
- A21118372
- 参考编号:
- DE-MIL-DEC-2004-00007
- 更新:
- 最近更新时间为 30.01.2026
描述
This 5-axis DECKEL MAHO DMP60S was manufactured in 2004, featuring a vertical machining center with X 760 mm, Y 460 mm, and Z 560 mm travels. It includes a NC rotary axis, NC swivel milling head, and a tool magazine with 60 positions for HSK-A 63. Additional features include an internal coolant supply, chip conveyor, and a paper belt filter system. Consider the opportunity to buy this DECKEL MAHO DMP60S vertical machining center. Contact us for more information about this machine.
• Axes: A-axis NC rotary; B-axis NC swivel milling head; V-axis for 6th-side machining
• Tool magazine: 60 positions, HSK-A 63
Gedpfjyftqfex Abfebl
• Internal coolant supply
Additional equipment
• Chip conveyor
• Tailstock
• Bar feeder
• Hainbuch chuck up to Ø65
• Paper belt filter system